Allemaal thuis en tóch samen

In principe zijn we als digital agency goed voorbereid en uitgerust om vanaf verschillende locaties te werken. Ons werk, onze projecten en overleggen gaan 'gewoon' door via Teams. Maar met 45 collega’s vanuit huis werken is tóch anders. We missen ons kantoor in hartje Haarlem en we missen elkaar; goedemorgen zeggen, samen lunchen, even snel face to face sparren, of de vrijdagmiddagborrel. Deze initiatieven neemt digital agency Synetic om verbinding te bevorderen nu iedereen vanuit huis werkt.

Vanuit huis werken met zoom meeting
7 mei 2020

Teams

Vanuit huis, 'business as usual' was ons motto. Geplande vergaderingen en afspraken werden omgezet naar videocalls en om makkelijk samen te kunnen werken zónder fysiek bij elkaar te zijn gingen we over op Microsoft Teams. Alle projecten, communicatie, standups en overleggen vinden nu virtueel plaats met en dankzij deze tool.

Groepsapp

Onze groepsapp is wat mij betreft onmisbaar gebleken in deze periode. Zeker aan het begin van de crisis moest de communicatie heel snel zijn en met urgente updates wil je niet het risico lopen dat een collega zijn/haar e-mail niet leest tot de volgende werkdag. In de eerste thuiswerkweek werd er héél veel gecommuniceerd via de groepsapp. Van persoonlijke updates en nieuwsartikelen tot allerlei bizarre memes en onderlinge grappen. Al snel kwam het commentaar dat de groepsapp naast continue afleiding ervoor zorgde dat collega's door de bomen het bos niet meer zagen. En misschien was dat wel zo, maar al snel kwam er weer balans en ik denk juist dat de groepsapp faciliteerde in het samen verwerken van de initiële schrik.

Goedemorgen koffiedate

"Goedemorgen!" Tja... wie van je collega's kom je nu nog tegen bij het koffiezetapparaat 's ochtends? Elke ochtend organiseert onze Office & facility manager (steun en toeverlaat van menig medewerker) om 9.00 uur een virtuele 'Goedemorgen koffiedate' met een willekeurige groep collega’s. Zo spreek je, net als op kantoor bij het koffiezetapparaat, óók nog eens je collega’s waar je niet direct mee samenwerkt.

Afbeelding van een laptop scherm waar een 3 deelnemers in een video-call te zien zijn

Dagelijkse thuiswerktips

Elke ochtend deelt een van onze collega's zijn of haar ultieme thuiswerktips in onze groepsapp. Tof, want zo worden we er elke dag aan herinnerd om goed voor onszelf te blijven zorgen, juist nu in deze bizarre tijden. Een goede start van de werkdag!

Standups en Q&A's

Juist nu in deze onzekere tijden zorgen we ervoor dat we regelmatig upates geven; hoe staan we ervoor? hoe ziet de nabije toekomst eruit? Dit doen we in de vorm van virtuele standups, Q&A's en updates via mail en app.

Support your locals

Al snel misten we ons kantoor in hartje Haarlem. Daarom bezorgde onze directie persoonlijk bij alle collega's thuis een verrassing (met gepaste afstand uiteraard); een feestelijk pakket met producten van lokale ondernemers uit Haarlem zoals nootjes, koekjes en sapjes. Het resultaat? Allemaal blije, verraste collega's!

Afbeelding van de Synetic BMW 1 serie auto met de kofferbak open waarin alle goodie bags zichtbaar zijn

Bewust en persoonlijk contact

Degenen die binnen Synetic een managementfunctie hebben zorgen ervoor dat zij bewust, regelmatig contact houden met hun teams. Even iemand bellen en bijkletsen over zowel persoonlijke zaken als werk.

Virtueel VrijMiBo'en en pubquizzen

Bijna alle events en workshops die we normaal gesproken op kantoor zouden organiseren, organiseren we nu virtueel. Zo delen onze developers elke vrijdag tijdens de Friday Takeaway een interessant onderwerp met elkaar (nu via Zoom). Aansluitend luiden we met elkaar het weekend in tijdens de virtuele VrijMiBo, mét pubquiz. Soms allemaal verkleed. Bij Synetic bouwen we graag vette dingen met elkaar, daarom organiseren we regelmatig een avondje samen ‘puzzelen’ met technisch Lego. Nu werd bij alle Synetic AFOL’s een pakket thuisbezorgd zodat iedereen vanuit huis, en tóch samen aan iets moois kon bouwen.

Afbeelding een tafel met technisch lego, een handleiding en een laptop

Synetic werkt samen met